Ankara Jinekolog

Ankara Kadın Doğum Doktoru Kimdir?

Ankara kadın doğum doktoru jinekoloji” yani kadın hastalıkları ve doğum konusunda uzmanlık eğitimi yapmış uzman doktorlardır. Ankara kadın doğum doktoru olarak Çankayadaki muayenehanemizde sizlere hizmet vermekteyiz. Bayan ve erkek Ankara kadın doğum doktorlarımızdan randevu almak için bizi arayınız.

Ankara kadın doğum doktoru nasıl olunur?

7 yıl tıp fakültesi okuyan bir öğrenci pratisyen hekim olarak mezun olur. Daha sonra yapılan tıpta uzmanlık sınavına girerek kadın hastalıkları ve doğum branşını tercih eden ve yeterli puanı alan hekimler 5 yıllık uzmanlık eğitimini almaya hak kazanır. Bu eğitimin sonunda yapılan yazılı, sözlü ve ameliyat sınavlarından başarıyla geçen kadın doğum asistanı, hocaların oluşturduğu bir jürinin onayıyla kadın doğum doktoru olur ve uzmanlık belgesini alır. Artık o bir jinekolog doktordur.

Kadın doğum doktoru, ülkemizde hem bu eğitimi alırken, hemde uzmanlık sonrası en çok çalışan, geceleri, hafta sonları yada bayram demeden nöbet tutarak hastalara hizmet vermeye çalışan hekimlerdendir. Kadın doğum uzmanlarının bu özverili çalışmaları sayesinde doğum yada sezaryen sırasındaki komplikasyonlar giderek azalmakta ve daha sağlıklı doğan bebekler sayesinde milletimiz daha sağlıklı bir geleceğe doğru yol almaktadır.

Ülkemizde uzman doktorlar arasında en fazla sayıyı kadın doğum uzmanları oluşturmaktadır. Bu hekimleri çoğunluğu devlet hastanelerinde yada özel sektörde çalışırken çok az kısmı üniversitelerde çalışmaktadır.

Ankara kadın doğum muayenesi nasıl yapılır?

Kadın doğum uzmanının muayenesinde ultrason olmazsa olmazdır. İster gebe olsun isterse jinekolojik hasta olsun ultrason hastalıkların tanısının konmasında elimiz ayağımızdır. Jinekolojik muayenede hastanın şikayetleri ve özgeçmiş bilgileri alındıktan sonra yapılan muayenede smear testi dediğimiz rahim ağrı kanseri taraması muhakkak alınmalıdır. Bu bir parça alma işlemi değildir. Bir fırça yardımıyla rahim ağzından alınan sürüntüdür. Jinekolojik muayenenin ikinci kısmı ultrason ile rahim ve yumurtalıkların değerlendirilmesidir. Muayene sonuçlarına göre gerekli görülen hastalardan jinekolog doktortarafından değişik testler istenebilir. Yine gebe takibi belli sıklıkta kadın doğum uzmanı tarafından yapılan ultrason muayeneleri ile yapılır. Ultrason muayeneleri ile miyom, çikolata kisti, yumurtalık kisti gibi patolojiler tesbit edilir.

Ankara kadın doğum doktoru tavsiye

“Ankarada kadın doğum doktoru arıyorum” diye çevrenizdeki tanıdıklarınızla muhakkak iletişime geçmişinizdir. Her hastanın güvenebileceği, rahatlıkla ulaşabileceği ve şikayetlerini rahatlıkla dile getirebileceği bir jinekolog doktoru olmalıdır. Mümkün olduğunca jinekoloğundan memnun ise doktorunu değiştirmemesi hastanın lehinedir. Farklı bir doktora gidilince her şey baştan başlar. Ayrıca her hekimin uyguladığı farklı tedavi yöntemleri ve önerileri vardır. Farklı farklı doktora giden hastaların kafalarının karışması kaçınılmazdır. Ankarada en iyi kadın doğum doktoru sizin en iyi iletişim kurduğunuz doktordur.

Ankara kadın doğum doktorlarımız

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Çukurambar’daki kliniğimizde gebelik takibi ve diğer jinekolojik muayeneleriniz Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından yapılmaktadır. Ankara kadın doğum doktoru muayene fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Doğum Uzmanı AnkaraGebelik AnkaraJinekolog AnkaraDoç. Dr. Nermin Köşüş, Doç. Dr. Aydın Köşüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.